Wiązki kablowe dla przemysłu motoryzacyjnego

Wiązki kablowe dla przemysłu motoryzacyjnego to nie tylko układ elektryczny. W dzisiejszych czasach w większości samochodów i motocykli wykorzystuje się układy elektroniczne pozwalające wysyłać informacje z komputera pokładowego do poszczególnych urządzeń mechanicznych.

Wiązki kablowe zasilające wykorzystywane są w układach elektrycznych samochodów i motocykli, takich jak: oświetlenie, elektrycznie opuszczane szyby, klimatyzacja, nagłośnienie itp. Wiązki kablowe przesyłu informacji wykorzystywane są do różnego rodzaju systemów typu ABS, ESP, w których po analizie danych przesłanych z czujników do komputera, do urządzeń wysyłana jest informacja o reakcji samochodu, motoru, na zaistniałe okoliczności. System wiązek kablowych przesyłu informacji wykorzystywany jest również w diagnostyce samochodów. Pozwala on na zebranie informacji o usterkach, awariach i wyświetlenie odpowiedniego kodu na panelu diagnosty.

Istnieje w motoryzacji również grupa kabli nie będąca integralną częścią pojazdów są to m.in. kable służące do podładowania akumulatorów, połączenia z komputerem pokładowym, a także kable zasilania dodatkowych urządzeń typu radio CB oraz wszystkich które łączą się za pomocą kabla z gniazdem zapalniczki, w tym różnego rodzaju ładowarki do telefonów komórkowych, urządzeń elektronicznych.